Students of the Fourth Quarter 2018-2019 School Year

By
June 04, 2019
STUDENT NAME ACADEMY COURSE AWARD BASE SCHOOL
Aden Ault Automotive Collision 1 Student of the 4th quarter Edison
John-Michael Maldonado Automotive Collision 1 Student of the 4th quarter West Springfield
Ruben Chen Automotive Collision 1 Student of the 4th quarter Edison
Syedumeed Aleem Automotive Collision 1 Student of the 4th quarter Lee
Zev Knudsen Automotive Collision 1 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Alexis Martinez-Ornelas Automotive Collision 2 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Kelvin Torres Guillen Automotive Collision 3 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Angel Flores-Matamoros Automotive Technology 1 Student of the 4th quarter West Potomac
Declan Nugent Automotive Technology 1 Achievement Award--4th quarter West Potomac
Logan Patitucci Automotive Technology 1 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Michael Hernandez Automotive Technology 1 Student of the 4th quarter Edison
William Dipert Automotive Technology 1 Student of the 4th quarter West Springfield
Daniel Anim Automotive Technology 2 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Kieran Johnson Automotive Technology 3 Student of the 4th quarter West Potomac
Aaliya Gallardo-Penaflor Cosmetology 1 Student of the 4th quarter West Springfield
Lia Matthews Cosmetology 1 Achievement Award--4th quarter Edison
Gladis Garcia Alvarez  Cosmetology 2 Student of the 4th quarter Edison
Madison Ray Cosmetology 2 Achievement Award--4th quarter West Potomac
Arial Martin Criminal Justice 1/Mr. Gohn Student of the 4th quarter Lake Braddock
Christina Allen Criminal Justice 1/Mr. Russell Student of the 4th quarter West Springfield
Maha Negash Criminal Justice 1/Mr. Russell Student of the 4th quarter Hayfield
Mariam Sana Criminal Justice 1/Mr. Russell Student of the 4th quarter Lee
Mollie Coogan Criminal Justice 1/Mr. Gohn Student of the 4th quarter Edison
Nora Elbedour Criminal Justice 1/Mr.Gohn Student of the 4th quarter Hayfield
Shea Kelley Criminal Justice 1/Mr.Gohn Student of the 4th quarter South County
Terren Simmons Criminal Justice 1/Mr. Russell Student of the 4th quarter Edison
Alexa Barrett Criminal Justice 2/Mr. Russell Student of the 4th quarter Edison
Kevin Alvarado Rivas Criminal Justice 2/Mr. Gohn Achievement Award--4th quarter West Springfield
Trish Rivera Criminal Justice 2/Mr.Gohn Student of the 4th quarter Lee
Alex Todaro Culinary Arts 1 Student of the 4th quarter Edison
Daniela Castillo Galeas Culinary Arts 1 Achievement Award--4th quarter Lee
Katelyn Tran Culinary Arts 1 Student of the 4th quarter South County
Sahar Noor Culinary Arts 1 Achievement Award--4th quarter Edison
Joan (Enrique) Rivera-Lozano Culinary Arts 2 Student of the 4th quarter South County
Xing Lu Culinary Arts 2 Achievement Award--4th quarter Edison
Edin Barrera-Peralta Cyber:  Computer Systems Technology 1 Student of the 4th quarter Edison
Rafael Moreira Guzman Cyber:  Computer Systems Technology 1 Student of the 4th quarter South County
Wamiq Rabbani Cyber:  Computer Systems Technology 2 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Joel DeSante Cyber:  Oracle Student of the 4th quarter Edison
Luis Martinez Cyber:  Security+ Capstone Student of the 4th quarter Edison
Santiago Echeverria Cyber:  Security+ Capstone Student of the 4th quarter Mount Vernon
William Coelho Cyber:  Security+ Capstone Student of the 4th quarter Lake Braddock
Gian Siasat Cyber: Network Administration 1 Student of the 4th quarter Mount Vernon
Leul Negash Cyber: Network Administration 1 Student of the 4th quarter Edison
Mauricio Rojas Cyber: Network Administration 2 Student of the 4th quarter Edison
Carlos Hernandez Cano Electrical Construction 1 Student of the 4th quarter Justice
David Finnell Electrical Construction 1 Student of the 4th quarter Edison
Kadijatu Turay Electrical Construction 1 Student of the 4th quarter West Potomac
Prince Moody Electrical Construction 1 Student of the 4th quarter West Springfield
Jake Bansal Electrical Construction 2 FATE Tuition Scholarship Edison
Nathan Abbott Electrical Construction 2 Student of the 4th quarter West Springfield
Sven Girardo Electrical Construction 2 FATE Tool Scholarship Edison
Carlos Patino Mayorga Electrical Construction 3 Student of the 4th quarter Lee
Aidan Morris HVAC-R 1 Student of the 4th quarter Lake Braddock
Alexander Blas HVAC-R 1 Achievement Award--4th quarter Hayfield
Bridget Escalante HVAC-R 1 Achievement Award--4th quarter Mount Vernon
Daniel Campos HVAC-R 1 Student of the 4th quarter Hayfield
Ramiro Emerson Pineda Blanco HVAC-R 1 Achievement Award--4th quarter Justice
Ulises De Leon Valdez HVAC-R 1 Student of the 4th quarter West Potomac
Richard Mendez-Cruz HVAC-R 2 Student of the 4th quarter Edison
Samuel Bonilla HVAC-R 2 Achievement Award--4th quarter West Springfield
Mariah Salazar-Solorzano Teachers for Tomorrow 1 Student of the 4th quarter Edison
Shannon Friel Teachers for Tomorrow 2 Student of the 4th quarter West Springfield
Carleigh McDonald Veterinary Science 1 Student of the 4th quarter West Springfield
Chloe Anderson Veterinary Science 1 Achievement Award--4th quarter Edison
Diamond Paramore Veterinary Science 1 Jon T. Poteat NTHS Scholarship Edison
Sarah Jimenez Veterinary Science 1 Achievement Award--4th quarter West Springfield
Sophia Zawidzki Veterinary Science 1 Student of the 4th quarter Edison
Avery Miglin Veterinary Science 2 Student of the 4th quarter Edison
Gabe Fetzer Veterinary Science 2 Achievement Award--4th quarter Edison
Kelby Henriquez Veterinary Science 2 Rotary Club of Springfield Scholarship West Potomac